Sprzątanie Świata

ziemiaSprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września. Jest to więc święto ruchome.

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Najczęściej w zbiórce biorą udział dzieci ze szkół, ale coraz częściej przyłączają się do akcji także inne środowiska.

Data sprzątania świata została wyznaczona na końcówkę września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Niestety wielu turystów nie szanuje miejsc w których spędzają swój urlop. Jest to też swojego rodzaju przygotowanie podłoża na zimę, tak żeby śnieg nie przykrywał śmieci. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród młodzieży. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

Coraz częściej wraz z akcją sprzątania świata odbywają się liczne kampanie dotyczące sprzątania po swoim psie. Wiele miast organizuje więc nie tylko duże worki na śmieci, ale także małe worki na odpady po swoich pupilach.

4 Komentarze

  1. Uwielbiam sprzątać ziemie a wy jeśli tak i czytacie ten komentarz to sprzątajcie ziemie zemną jeśli się zgadzacie napiszcie tak zgadamy się

  2. Jestem dumny, że nie pozwoliłem córce zbierać śmieci po brudasach w Stegnie. Te śmieci, to może być wszystko, strzykawki ćpunów czy rozbite szkło. Rodzice, nie pozwólcie wykorzystywać Waszych dzieci dla taki durnych akcji! Do tego są przeznaczone specjalne służby. Pomijam fakt, że dziaciaki nie dostaną nawet lizaka od takiej gminy za darmowe sprzątanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.